+48 56 46 585 44

Wizyta młodzieży z Gutersloh

Zespół Szkół Ekonomicznych w GrudziądzuWizyta młodzieży z Gutersloh

Wizyta uczniów z Reinhard-Mohn Berufskolleg

W marcu 2009 r. Ekonomik odwiedzili uczniowie ze szkoły partnerskiej Reinhard-Mohn Berufskolleg z Gütersloh w Niemczech. Naszymi gośćmi była klasa HH 702 licząca 25 uczniów oraz dwoje opiekunów pani Heike Theurich i pan Ulrich Rosen. Uczniowie z Niemiec zostali zakwaterowani w Zespole Placówek Młodzieżowych Bursa. Pobyt rozpoczął się od uroczystego przywitania gości przez panią Dyrektor Grażynę Leśniewską, zostały wymienione prezenty, nawiązały się pierwsze przyjaźnie uczniowskie. Nasi goście zwiedzili szkołę, oraz mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych. Po południu gościli w Ratuszu, gdzie odbyło się spotkanie z panią wice- prezydent miasta.

Następnego dnia wspólnie zwiedziliśmy firmę OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Dzięki uprzejmości kierownictwa dowiedzieliśmy się o działalności firmy w branży ciepłowniczej oraz o nowych ekologicznych liniach produkcyjnych.

W programie wizyty nie mogło też zabraknąć zwiedzania Grudziądza oraz wspólnej dyskoteki.

Ostatni dzień nasi goście spędzili w szkole, gdzie przygotowano dla nich szereg atrakcji. Największym uznaniem cieszył się towarzyski mecz piłki nożnej, w którym uczniowie z Gütersloh odnieśli zwycięstwo.

Po wizycie w Grudziądzu uczniowie z Niemiec zwiedzili jeszcze Gdańsk.

Skip to content