+48 56 46 585 44

Wizyta w NKJO i Centrum Brytyjskim w Toruniu

18 marca 2011 roku uczniowie klas I-IV Technikum Ekonomicznego i Technikum Logistycznego w Grudziądzu uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z języka angielskiego do Torunia.

Wyjazd finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, PO Kapitał ludzki 9.2 Atrakcyjne kształcenie uczniów w grudziądzkich szkołach zawodowych drogą do sukcesu.

Jednym z punktów programu była wizyta w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Razem ze studentami drugiego roku specjalności język angielski, uczniowie wzięli udział w 2-godzinnym warsztacie pt.: Jak skutecznie uczyć się języka w oparciu o TGG, prowadzonym przez p. Łukasza
Sawickiego wykładowcę NKJO.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Brytyjskiego przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, jedynym takim Centrum w woj. kujawsko-pomorskim. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem i zbiorami audiowizualnymi w języku angielskim oraz mieli okazję uzyskać informacje o egzaminach Cambridge organizowanych w tymże ośrodku.

Komentarze uczniów biorących udział w wyjeździe do Torunia:

Warsztaty wniosły nowe spojrzenie na naukę języka angielskiego; wykładowca mówił przystępnie, zrozumiale i z cudownym angielskim akcentem. W bibliotece miłym przeżyciem było zobaczenie mnóstwa angielskich encyklopedii i obszernych słowników. Angielski jest super!

Warsztaty były bardzo ciekawie zorganizowane. Prowadzący mówił bardzo wyraźnie, dzięki czemu można było zrozumieć przekazywane informacje. Możliwość pracy w grupach bardzo zaciekawiła uczestników. Mogliśmy sami sprawdzić, czy proponowany schemat uczenia się naprawdę działa.
Studenci byli bardzo pomocni. Wizyta w bibliotece była interesująca. Na pewno będę korzystała z poznanej metody nauki języka angielskiego.

Podczas lekcji bibliotecznej dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje Centrum Brytyjskie oraz jakie materiały pomocne w nauce języka można tam znaleźć.

Wizyta w NKJO bardzo mi się podobała. Warsztaty były ciekawie zorganizowane, podobała mi się praca w grupach. Chciałabym, żeby takie wyjazdy były częściej organizowane.

Wykłady były bardzo interesujące i prowadzone w ciekawy sposób. Wykładowca potrafił nawiązać bardzo dobry kontakt ze słuchaczami. Bardzo dobrze zaprezentował temat.

Wycieczka do Torunia moim zdaniem była udana. Najciekawszym punktem programu był warsztat w NKJO praca w grupach i zaangażowanie wykładowcy sprawiły, że wielu z nas na pewno czegoś nowego się nauczyło.

Podobała mi się tematyka warsztatu oraz to, że prowadzący mówił tylko po angielsku. Studenci, którzy nam pomagali, również porozumiewali się z nami po angielsku i byli bardzo pomocni.

Podczas warsztatu porozumiewaliśmy się tylko w języku angielskim. W 8-osobowych zespołach wykonywaliśmy różnorodne ćwiczenia – tworząc pojedyncze zdania, a potem dłuższe teksty.
Było to ciekawe doświadczenie, które umożliwiło nam weryfikację najczęściej popełnianych błędów (miejmy nadzieję, że również wykluczenie ich w przyszłości) oraz pogłębienie znajomości języka poprzez zapamiętanie słówek i prostych schematów. Uważam, że takie spotkania powinny być częściej organizowane, gdyż jest to przyjemna forma nauki.

Skip to content