+48 56 46 585 44

W roku szkolnym 2020/21, w związku z pandemią Covid-19, nie utworzyło się szkolne koło PCK, jednak nadal jest wielu uczniów, którzy deklarują chęć udziału jako wolontariusze w różnego rodzaju kwestach i zbiórkach pieniężnych. Wśród uczniów naszej szkoły mamy honorowych dawców krwi, którzy regularnie meldują się w punkcie krwiodawstwa i oddają krew.
Są to:
Wiktoria Wakowska kl. 3a,
Kordowski Kacper kl. 3e,
Komorniczak Bartosz kl. 3a .
(Przypominamy, że każdorazowe oddanie krwi jest gratyfikowane uwagą pozytywną! Wystarczy tylko okazać zaświadczenie opiekunowi PCK -pani Aleksandrze Zapolskiej).
Ponadto we wrześniu uczniowie szkoły wzięli udział w programie #AkcjaDonacja mającym na celu wsparcie uczennic, które ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na zakup artykułów higienicznych. Takie osoby, w celu uzyskania pomocy, prosimy o kontakt z opiekunem PCK lub panią pedagog.
Również w tym roku szkolnym, na lekcjach wychowania fizycznego, dzięki dużemu zaangażowaniu Wiktorii Wakowskiej z kl. 3a została przeprowadzona akcja DKMS ,,Zestaw na 5″, dzięki której kilkoro uczniów podjęło decyzję zostania potencjalnym dawcą szpiku. Nawet jeden z uczniów naszej szkoły wykazał zgodność i ma szansę ,,ofiarować” komuś drugie życie GRATULUJEMY!

Skip to content